Вит Крейчи поставя върхове в кариерата си с 18 точки, 6 тройки, докато Хоукс победи Булс със 113-101
AP News | 2024-04-02 | 04:40:18

ЧИКАГО (АП) — Вит Крейчи поставя върхове в кариерата си с 18 точки и шест тройки, Богдан Богданович вкара 20 и Атланта Хоукс победи Чикаго Булс със 113-101 в понеделник вечерта в мач между потенциални опоненти в плей-ин турнира.

Крейчи направи всичките шест опита за гол от игра и надмина предишния си рекорд от 16 точки и четири тройки, помагайки на Атланта победа за пети път в шест мача.

Деджунте Мъри вкара 17 точки, а Клинт Капела добави 15 точки и 11 борби, като Хоукс, които са на 10-о място, се измести в рамките на половин мач от Булс, които са на деветото място в Източна конференция. Чикаго притежава директния тайбрек, след като взе два от трите от Атланта и ще бъде домакин на игра в игра, ако отборите завършат наравно.

ДеМар Дерозан поведе Булс с 31 точки. Коби Уайт вкара 22. Айо Досунму добави 15 точки, а Андре Дръмънд записа 13 точки и 18 борби.

Богданович отправи 6 от 7 удара, включително чифт тройки. Горещите Хоукс вкараха 19 от 40 отвъд дъгата.

Хоукс водеха със 17 в края на третата четвърт и никога не бяха сериозно застрашени след това.

Крейчи, трети -годишен професионалист от Чешката република, почти изравнява кариерата си с висок резултат през първото полувреме. Той направи и петте удара – всеки отвъд дъгата – заковавайки един точно преди сирената за полувремето, за да даде преднина на Хоукс с 61-53.

Мъри вкара 11 в полувремето и направи три тройки, а Хоукс бяха 14 от 26 при тройки през първите две четвърти.

Лонзо Бол от Булс (операция на лявото коляно) беше в Чикаго, а Зак Лавин (операция на десния крак) и Патрик Уилямс (операция на левия крак) летяха, за да продължат рехабилитацията си. Джавонте Грийн пропусна мача, за да се занимава със семеен въпрос. Неговият 10-дневен договор също трябваше да изтече.

Гардът на Хоукс Ей Джей Грифин (изкълчване на десния висок глезен) участва в индивидуални баскетболни дейности и ще бъде преоценен след седем до 10 дни. Нападателят Mouhamed Gueye (изкълчен десен UCL) преминава през тренировки с пълен контакт, а центърът Onyeka Okongwu (изкълчен палец на левия крак) възобнови индивидуалните дейности. Той ще бъде преоценен след седем до 10 дни.

Хоукс: Домакин на Детройт в сряда.

Булс: Домакин на Ню Йорк в петък.